• דרגת זיהום
  • 5
  • 6
  • 8
  • 11
  • 1
 • רמת אבזור בטיחותי
  • 6
  • 7

זה הזמן להתחדש

שוקלים קניית רכב חדש אבל לא יודעים מאיפה להתחיל? קבלו מדריך קצר שיעזור לכם לבחור את הרכב שמתאים לכם ביותר מבחינת הצרכים, התקציב והדרישות האישיות שלכם

הרכב הישן שלכם "עשה את שלו"? חושקים ברכב חשמלי חדש? הנסיבות המשפחתיות השתנו ואתם צריכים רכב גדול יותר? לא משנה מהי הסיבה, ההחלטה על קניית רכב חדש היא החלטה לא קלה, גם בשל המשמעות הכלכלית שלה וגם כי הרכב החדש שתקנו ישרת אתכם לאורך תקופה וכדאי מאוד שהוא באמת יתאים לכם ותהיו מרוצים ממנו.

קניית רכב חדש משמעה קנייה של רכב מודרני יותר ובמרבית המקרים גם בטוח יותר ומאובזר יותר. זאת ועוד, לרכב חדש יש אחריות וגם עלויות התפעול שלו זולות יותר מאשר רכב ישן. כדי שתהנו מכל אלו וכדי שתגיעו להחלטה הנכונה, אספנו עבורכם תובנות וטיפים מהניסיון הרב שיש לנו במכירת רכבים וזיהינו את הפרמטרים המרכזיים אותם יש לקחת בחשבון בהחלטת הקנייה.

שלב 1: הצורך

בהחלט יכול להיות שאתם לא באמת צריכים רכב חדש, אבל פשוט בא לכם להחליף את הרכב וזה לגיטימי לחלוטין. אבל לא משנה מהי הסיבה שעומדת מאחורי הקנייה, הדבר הראשון שצריך לחשוב עליו הוא אילו צרכים הרכב אמור למלא עבורכם: כמה נוסעים ייסעו בו דרך קבע? האם מרבית הנסיעות יהיו בעיר או מחוצה לה? כמה מקום למטען אתם צריכים? חשבו על השימוש שלכם ברכב ובהתאם לכך בחרו איזה קטגוריה או קטגוריות מעניינות אתכם בדרך להתמקדות בדגמים ספציפיים. זכרו: מיניוואן גדול לא בהכרח יתאים לזוג צעיר ללא ילדים, מי שלא מטייל מעבר לאספלט לא באמת צריך רכב שטח ואם יש לכם ארבעה ילדים כנראה שלא תסתדרו עם מכונית משפחתית רגילה.

שלב 2. התקציב

חלומות לחוד ומציאות לחוד, גם אחרי שבחרתם את סוג הרכב שמתאים לכם (סופר-מיני, משפחתית, SUV וכיוב'), צריך לבדוק אילו דגמים באים בחשבון מבחינת התקציב העומד לרשותכם. שימו לב – בכל קטגוריה מוצעים דגמים רבים וביניהם קיימים הפרשי מחירים גדולים – רכב פנאי למשל אפשר לרכוש ב-150,000 שקלים וגם ב-250,000 שקלים.  

במידה ואתם רוכשים את הרכב מההון העצמי העומד לרשותכם התקציב שלכם קבוע, אבל בפניכם עומדת האופציה להיעזר בשירותי מימון ולקחת הלוואה מהבנק או מחברת האשראי, להשתמש בשירותי המימון של היבואן או אולי לבחור בליסינג פרטי או פרטי. אפשרות נוספת להוזלת המחיר קיימת על ידי רכישת "רכב 0 ק"מ" – בלובינסקי טרייד אנד ליס למשל תוכלו למצוא רכבים חדשים "אפס קילומטר" בהנחות משמעותיות שיוזילו לכם את העיסקה.   

שלב 3. התאמה אישית

אז אתם יודעים איזו קטגוריה מעניינת אתכם ויודעים גם מה התקציב לרכישה, עכשיו הגיע הזמן לחשוב על התאמה אישית ועל דרישות מיוחדות שיש לכם. האם אתם מחפשים רכב חשמלי? אולי אתם צריכים רכב שתוכלו להוביל בו ציוד ספורט כמו אופניים או גלשן? יש כלאו שחייבים שני מחזיקי כוסות מלפנים או מערכת מולטימדיה עם מסך גדול ויש אחרים שפשוט אוהבים רכב גבוה או עיצוב הייטקי או ספורטיבי. הרכיבו רשימת דרישות ואז בדקו בתוך הקטגוריה שבה בחרתם, אילו דגמים עומדים בדרישות שלכם.

שלב 4. סקר שוק

רשמו את הקטגוריה שבחרתם ואת הדרישות שלכם מהרכב ובצעו סקר שוק ראשוני. אפשר להיעזר למשל באחד מאתרי הרכב הגדולים – חלקם מצויידים גם במנגנון השוואה – ואפשר גם לחפש כתבות בהן נערך מבחן השוואתי לדגמים שונים מאותה קטגוריה. בשלב זה תעבור על כל הדגמים שעוברים את דרישות הסף שלכם, ותפסלו בדרך האלימינציה את אלו שלא.

שלב 5. Short List

לאחר שפסלתם את הדגמים שלא מתאימים לכם, נותרתם עם רשימת דגמים שעשויים להתאים לכם. עכשיו זה הזמן להתמקד ולצמצם את הרשימה ל-3-5 דגמים שירכיבו את ה-Short List שלכם. הכנסו לאתרי היבואנים ובדקו כל דגם יותר לעומק – כשאתם משווים זכרו להשוות לא רק את הנתונים הטכניים אל גם את רמת הבטיחות ואת רשימת האבזור שכן ישנם הבדלים משמעותיים בחבילות האבזור בין דגמים שונים, גם כאלו שמחירם דומה.  

שלב 5. סקר פיזי

ברשת האינטרנט יש כמות עצומה של מידע, אבל הוא בשום אופן לא יכול להחליף מפגש פיזי אמיתי עם ה-Short List שלכם – לראות בעיניים את הרכב, לשבת בו, למשש את הריפודים ולראות שתא המטען באמת יכול להכיל עגלת תינוק… אל תוותרו על השלב הזה, לכו לראות באולם התצוגה את הדגמים שבאמת רלבנטיים עבורכם ואל תוותרו גם על נסיעת מבחן. השקעה של בוקר או שניים במעבר בין אולמות תצוגה ונהיגה ברכבים תשתלם לכם לאורך זמן.

שלב 6. מו"מ

הגדרתם מהם הצרכים, הדרישות האישיות והתקציב שלכם, הרכבתם רשימה של 3-5 דגמים אותם פגשתם פיזית ונהגתם בהם ובסופו של דבר החלטתם מהו הדגם הנבחר. עכשיו צריך לבחור רק את רמת הגימור, תוספות אם רוצים וכמובן התשלום, במזומן, בתשלומים או במסלול מימון כזה או אחר. העבודה הקשה הסתיימה ועכשיו נותר לכם רק ליהנות מהרכב החדש שלכם.

רכב חדש של פיג'ו

אם אכן החלטתם לקנות רכב חדש, לפיג'ו יש מגוון רחב של דגמים מתקדמים, מעוצבים, בטיחותיים ומאובזרים. אפשר לבחור בפיג'ו 208 המסוגננת, עם מנוע טורבו-בנזין או e-208 החשמלית, ברכב הפנאי האורבני פורץ הדרך פיג'ו 2008 או בגרסתו החשמלית e-2008, ב-SUV המנצח פיג'ו 3008 שמוצע גם בגרסת PHEV חזקה ומפוארת, או ברכב הפנאי השימושי והמעוצב פיג'ו 5008. לא משנה באיזו קטגוריה בחרתם, אנחנו בטוחים שאחד מדגמי פיג'ו יגיע ל-Short List שלכם – פנו לנציגי המכירות שלנו וקבלו הצעה אטרקטיבית לפיג'ו חדשה שתהנו ממנה לאורך זמן. 

מתעניינים ברכבי פיג'ו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בקרוב

  WhatsApp להתקשר אלינו 073-2005306